W Chełmie powstanie biurowiec klasy A w ramach programu “Fabryka”

W Chełmie powstanie biurowiec klasy A w ramach programu “Fabryka”

Chełmscy radni przyjęli projekt dotyczący realizacji w Chełmie programu “Fabryka”. W akcie wyrażono zgodę na utworzenie spółki z o.o. przez miasto Chełm oraz OPERATOR ARP Sp. z o. o.

Uchwała została przegłosowana podczas sesji w dniu 30 grudnia 2021 r. „Za” zagłosowali wszyscy obecni na posiedzeniu radni.

Tworzona spółka będzie spółką celową, której zadaniem będzie wybudowanie wraz z OPERATOR ARP Sp. z o. o. nowoczesnego biurowca klasy A przy al. Armii Krajowej na terenie dawnego dworca PKS. Planowana jest budowa kompleksu usługowo-biurowego o powierzchni do 7000 m2.

Działania realizowane przez Spółkę podzielone zostały na dwa etapy:

1. Wykonanie prace koncepcyjnych i architektonicznych określające funkcjonalność budynku, zagospodarowanie go oraz otaczającej go przestrzeni.

2. Realizacja inwestycji.

Realizacja przedsięwzięcia zwiększy konkurencyjność naszego miasta. Nowy biurowiec oraz zaproszenie korporacji do lokowania swoich firm w naszym mieście pomoże zatrzymać w Chełmie młodych ludzi, których odpływ obserwujemy od kilkunastu lat.

Nadrzędnym założeniem programu “Fabryka”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, jest wsparcie rozwoju miast średnich, tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez budowę nowoczesnych biurowców klasy A. W takich budynkach działalność mogą prowadzić firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada powstanie dwóch obiektów:

– nowoczesnego biurowca klasy A,

– budynku odpowiadającego za obsługę dworca, ponieważ miejsce, w którym realizowana będzie inwestycja, w części zachowa swój dawny charakter.

W obszarze “dworcowym” powstaną nowoczesne wiaty przystankowe, na których, zgodnie ze wstępnym projektem, znajdą się panele fotowoltaiczne. Będą wpisywać się w estetykę obiektu, a dodatkowo – w pewnym stopniu – zasilać cały kompleks, który, oprócz swoich podstawowych funkcji, ma stać się również wizytówką Chełma i znacząco odmienić oblicze centrum miasta.

Obecnie program “Fabryka” realizowany jest m.in. w Elblągu, Stalowej Woli i Włocławku. Kolejnym z miast ma być także Zamość.

Źródło: Urząd Miejski w Chełmie

Previous Zatrzymany za posiadanie mefedronu
Next Dwa razy włamał się do tego samego sklepu

Może to Ci się spodoba

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Kwalifikacja wojskowa 2021 w Powiecie Chełmskim

Kwalifikacja wojskowa 2021 w Powiecie Chełmskim W dniach 01 – 30 września 2021 roku w Powiecie Chełmskim odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2002 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie powiatu oraz mężczyźni

Przedsiębiorcy związani z Chełmem docenieni we Włoszech

Pod koniec kwietnia br. w Rzymie odbyło się polsko-włoskie Forum Gospodarcze. Celem Forum było przedstawienie potencjału województwa lubelskiego, jego zasobów, roli w gospodarce krajowej i możliwości inwestycyjnych. W inicjatywie wzięło

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Krakowie oszusta oferującego do sprzedaży podrobione zegarki znanych marek

16.03. br. podczas wspólnej akcji policjantów wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zatrzymany oszust, sprzedający  poprzez  Internet podróbki zegarków

Finiszują prace związane z budową boisk

Finiszują prace związane z budową trzech boisk wielofunkcyjnych przy szkołach. Boiska powstają przy: SP7 ZWiPPP1 ZSEiT Wiele wskazuje na to, że wykonawca odda obiektu do użytku podczas zbliżających się wakacji.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź