Kurs udzielania pierwszej pomocy w ofercie Oświata Lingwista

Kurs udzielania pierwszej pomocy w ofercie Oświata Lingwista

Obecnie wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy powinien mieć każdy z nas. Umiejętność poprawnej obsługi urządzeń ratujących życie, w tym m.in. defibrylatorów (AED), może zadecydować o przeżyciu osoby potrzebującej pomocy. Zgodnie z wymogami ministerialnymi, każdy nauczyciel powinien przejść kurs pierwszej pomocy, a także potrafić obsługiwać wybrane urządzenia medyczne. Dedykowane szkolenia dla nauczycieli w tym zakresie przygotowała lubelska placówka Oświata Lingwista.

Obowiązek ukończenia kursu pierwszej pomocy dla nauczycieli 

Podstawą prawną regulująca obowiązek ukończenia kursu pierwszej pomocy przez nauczycieli jest Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku ws. bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Zgodnie z paragrafem 21 wskazanego rozporządzenia każdy nauczyciel podlega obowiązkowi ukończenia szkolenia w zakresie pierwszej pomocy. W ten sposób zdobywa wiedzę praktyczną, która przyda się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia dzieci, nauczycieli lub innych osób przebywających na terenie placówki, lub poza nią. 

Kursy udzielania pierwszej pomocy od Oświata Lingwista

Specjaliści lubelskiej placówki Oświata Lingwista przygotowali dedykowane kursy udzielania pierwszej pomocy. W tym momencie zainteresowani mogą skorzystać z takich szkoleń jak:

 • kurs BLS/AED;
 • kurs Mały Ratownik;
 • kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli i pracowników oświatowych;
 • kurs pierwszej pomocy dla opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym;
 • kurs udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli EDB.

Szczegółowe programy tych kursów znajdują się na stronie internetowej Oświata Lingwista. 

Kurs BLS/AED

Szczególną uwagę warto zwrócić na kurs BLS/AED. Szkolenie obejmuje 10 godzin dydaktycznych i dostosowane jest do obowiązujących wymogów prawnych oraz standardów w zakresie ratowania zdrowia i życia ludzkiego. To szkolenie, które obejmuje kluczowe zagadnienia w zakresie udzielania pierwszej pomocy, w tym m.in.:

 • prawidłowe zachowanie w miejscu wypadku;
 • sposób powiadamiania służb ratunkowych;
 • umiejętność samodzielnej oceny stanu poszkodowanego, w tym kontrola podstawowych funkcji życiowych;
 • rozpoznanie zagrożenia życia osoby poszkodowanej;
 • wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej;
 • umiejętność obsługi defibrylatora AED;
 • postępowanie z osobą nieprzytomną;
 • pozycja boczna bezpieczna. 

W przypadku AED kurs pozwala na zrozumienie specyfiki działania defibrylatora, a także nabycie zdolności do jego obsługi. Urządzenia tego typu znajdują się w wielu miejscach publicznych, a z roku na rok ich przybywa. Można spotkać je m.in. na: lotniskach, stacjach kolejowych, obiektach sportowych, galeriach handlowych, uczelniach, wybranych szkołach, stacjach benzynowych itp. 

Sprawdź Kurs BLS/AED

Jakie cele spełnia kurs od Oświata Lingwista?

Głównym zadaniem kursu udzielania pierwszej pomocy Oświata Lingwista jest przygotowanie nauczyciela do odpowiedniej reakcji w sytuacji zagrożenia oraz nabycie przez niego umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym. Program kursu jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi i wymogami, które muszą spełnić nauczyciele. Dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić nauczycielowi takie szkolenie. Osoby chcące pracować w zawodzie mogą skorzystać z niego we własnym zakresie. 

Program szkolenia przygotowano w ten sposób, że z powodzeniem mogą skorzystać z niego również inne osoby, które chcą nabyć umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Ukończenie takiego kursu wymagane jest w wielu zawodach, które nie zawsze są bezpośrednio związane z nauczaniem. Każdy z nas powinien umieć odpowiednio się  zachować w sytuacji zagrożenie. Od tego może zależeć życie nasze oraz innych osób w naszym otoczeniu. 

Zapraszamy do skorzystania z oferty Oświata Lingwista

Lubelska placówka edukacyjna Oświata Lingwista jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia nauczycieli. Ponadto w ofercie szkoły znajdują się praktyczne kursy zawodowe i szkolenia dedykowane różnym grupom odbiorców. Osoby zainteresowane umiejętnością udzielania pierwszej pomocy zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem Oświata Lingwista i zarezerwowaniem miejsca na kursie. Każde szkolenie oferowane przez placówkę w Lublinie spełnia najwyższe rynkowe standardy. To szkoła warta polecenia.

Previous Jak wybrać odpowiednie meble konferencyjne?
Next Dlaczego warto wypożyczyć, a nie kupić łóżko rehabilitacyjne?

Może to Ci się spodoba

Nowe przystanki autobusowe. Przetarg rozstrzygnięty

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie oraz montaż nowych przystanków autobusowych. Wykonawcą inwestycji będzie firma SPRINT S.A. z Olsztyna. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano montaż w 40 lokalizacjach 38 wiat przystankowych

Kwalifikacja wojskowa 2021 w Powiecie Chełmskim

Kwalifikacja wojskowa 2021 w Powiecie Chełmskim W dniach 01 – 30 września 2021 roku w Powiecie Chełmskim odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2002 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie powiatu oraz mężczyźni

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Oto 5 najczęstszych pytań dotyczących kwasów hialuronowych

Wiele zabiegów odmładzających nie byłoby możliwych bez użycia kwasów hialuronowych. Trudno byłoby również opracować skuteczne produkty do odmładzania ciała i twarzy. Za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia odpowiada występująca w organizmach

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Finiszują prace związane z budową boisk

Finiszują prace związane z budową trzech boisk wielofunkcyjnych przy szkołach. Boiska powstają przy: SP7 ZWiPPP1 ZSEiT Wiele wskazuje na to, że wykonawca odda obiektu do użytku podczas zbliżających się wakacji.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź