Jak wybrać właściwy rozmiar pierścionka?

Jak wybrać właściwy rozmiar pierścionka?

Wybór pierścionka dla ukochanej osoby lub dla siebie może być trudny. Nie zawsze łatwo jest wiedzieć, jaki rozmiar wybrać, mimo milimetrów w tabeli rozmiarów pierścionków. Dowiedz się, jak wybrać właściwy rozmiar pierścionka.

Co brać pod uwagę?

Rodzaj metalu, rodzaj kamienia i sposób wykończenia. Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka? Jest to często najtrudniejszy element. Do częstych błędów należy szacowanie obwodu każdego palca, mierzenie o niewłaściwej porze dnia czy niedopasowanie rozmiaru i rodzaju pierścionka do szerokości. Są to główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. U nas można zobaczyć również piękne obrączki stalowe, złote i z brylantami.

Palec, na którym zamierzacie nosić obrączkę

Wielkość palców w pobliżu może się różnić nawet o dwa rozmiary. Palce prawej i lewej ręki nie muszą mieć tego samego obwodu. Palce ręki wiodącej są zazwyczaj nieco większe. Obwody obrączek zwiększają się o około 0,33 mm. Warto zdecydować, na którym palcu chcemy nosić pierścionek.

Palce wskazujący, środkowy i serdeczny to najczęstsze miejsca noszenia biżuterii. Czy wiesz, że każdy z nich może mieć inny rozmiar? Palec serdeczny ma zazwyczaj najwęższy obwód. Palec wskazujący jest nieco szerszy. Palec środkowy jest zazwyczaj największy, ponieważ ma szerszą knykcie. Nawet jeśli nie masz odpowiedniego rozmiaru, pierścionek, który pasuje zbyt ciasno na palec wskazujący, może nadal pasować na niego idealnie.

Pora dnia, w której dokonujesz pomiaru

Chociaż może to nie wydawać się oczywiste, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy mierzyć swoje palce. Poranne palce są zazwyczaj nieco szersze. Wieczorem mają tendencję do bycia nieco szerszymi. Warto je zmierzyć, aby biżuteria nie była zbyt ciasna. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę temperaturę. Zauważysz niewielki wzrost w swoich pomiarach, jeśli mierzysz swoje palce podczas upałów. Dzieje się tak dlatego, że Twoje dłonie będą spuchnięte. Twoje palce mogą wydawać się nieco mniejsze w zimną pogodę. Jeśli planujesz zakup pierścionka, który będzie trwał przez wiele lat, zmierz go, gdy jest chłodno.

Rodzaj pierścionka, który chcesz kupić

Masz możliwość wyboru spośród smukłych, subtelnych modeli lub otwartych obrączek. Możesz też wybrać bardziej wyraziste, większe obrączki.

Warto wybrać mniejszy model, np. obrączkę z białego złota lub cienką obrączkę z żółtego złota. Delikatna, mała obrączka, mimo że jest mniejsza od przeciętnego pierścionka, nie będzie zbyt niewygodna w noszeniu. Dopasowany obwód obrączki sprawi, że biżuteria nie będzie się zsuwać.

Dostępne są również obrączki otwarte. Przy ich wyborze warto zdecydować się na mniejszy rozmiar. Model otwarty, który wykończony jest perłą lub kamieniem ozdobnym, zwiększa obwód obrączki. Odległość pomiędzy poszczególnymi ozdobami wynosi jeden milimetr. Z czasem obwód może się nieznacznie powiększyć.

Jesteście fanami większych obrączek? Powinniście kupować większe obrączki, które są szersze i cięższe. Większe modele trudniej jest założyć na palec i przesunąć przez najszerszą część knykci. Najlepiej jest wybrać większą obrączkę, aby zapewnić sobie komfort i łatwość noszenia.

Czy znasz symbolikę pierścionków na każdym z palców? – dowiedz się więcej na https://siudeknew.pl/czy-znasz-symbolike-pierscionkow-na-kazdym-z-palcow_tnml.a

Jak sprawdzić rozmiar obrączki?

Co sprawia, że obrączka jest idealnie dopasowana? Jest wygodna w noszeniu i nie zsuwa się. Obrączka, która jest dobrze dobrana pod względem rozmiaru, nie będzie się przesuwać przez najszerszą knykcie palca. Obrączka nie uciska, ale jest pewna swoboda przy podstawie.

1. Zmierz obwód swojego palca

Możesz też użyć taśmy mierniczej, sznurka lub wstążki od krawcowej. Owiń go wokół palca i zostaw trochę wolnego miejsca. Następnie użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć długość sznurka. Po zakończeniu porównaj swoje pomiary z rozmiarem pierścionka.

Innym sposobem na zmierzenie siebie jest suwmiarka. Należy pamiętać, że metalowe części mogą wywierać nacisk na opuszki palców. Porównaj wyniki z tabelą rozmiarów, aby zobaczyć obwody pierścionków.

2. Zmierz pierścionek, który już posiadasz

Dzięki temu upewnisz się, że wybrany model będzie idealnie pasował na Twój palec. Podczas mierzenia pierścionka, suwmiarka jest świetnym narzędziem. Za jej pomocą możesz zmierzyć obwód pierścionka, który będzie pasował na Twój palec. Porównaj wyniki z tabelą rozmiarów pierścionków, gdzie znajdziesz milimetry, a także odpowiadające im rozmiary pierścionków.

3. Użyj taśmy mierniczej jubilera

Jubiler miary taśmy jest koło, do którego plastikowe obręcze mogą być dołączone. Możesz wypróbować różne rozmiary, aby znaleźć pierścionek, który pasuje na Twój palec. Każda obręcz jest oznaczona w milimetrach. Dzięki temu możesz łatwo zmierzyć swój rozmiar pierścionka. Możesz na przykład zamówić pomiar pierścionka online.

4. Wizyta u jubilera

Jubiler to opcja, jeśli wolisz, aby ekspert określił rozmiar Twojego pierścionka. Profesjonalnie mierzone obwody palców są wykonywane. Możesz robić zakupy online z ufnością, znając dokładny rozmiar swojej biżuterii.

Previous Oto 5 najczęstszych pytań dotyczących kwasów hialuronowych
Next Podczas polowania okradł z broni myśliwego. Odpowie też za posiadanie narkotyków

Może to Ci się spodoba

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Nietypowa akcja chełmskich strażaków

7 sierpnia 2021 roku, o godzinie 18:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie wpłynęła informacja o kocie, który nie może samodzielnie wyjść z kanału technicznego łazienki w jednym

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Benefit w postaci owoców dla pracowników – poznaj jego zalety!

Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie lub wynagrodzenie pracowników. Do niedawna najpopularniejszą metodą była premia lub podwyżka, jednak obecnie pracodawcy szukają nieraz bardziej kreatywnych i nieoczywistych sposobów. Jednym z nich może

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź